Szukaj
 
Drukuj  
 
Aktualności

Spotkanie Oddziału Jeziorowego ZPRyb z Panem Ministrem Krzysztofem Cieciórą - 11.04.2022 

      Informujemy, że w dniu 11.04.2022 r. w Mikołajkach członkowie Oddziału Rybackich Użytkowników Jezior, Rzek i Zbiorników Zaporowych Związku Producentów Ryb, w obecności Prezesa Oddziału - Pana Andrzeja Abramczyka, spotkali się z Panem Ministrem Krzysztofem Cieciórą, który w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedzialny jest m.in. za  rozwój rybołówstwa morskiego, rybactwa śródlądowego, akwakultury i rynku rybnego.

      Podczas spotkania Prezes jeziorowego gospodarstwa rybackiego w Mikołajkach - Pan Piotr Sobiech zapoznał Pana Ministra ze specyfiką działalności użytkowników rybackich i oprowadził po firmie pokazując m.in. sklep rybny, wylęgarnię, smażalnię i przetwórnię ryb oraz będącą nowatorskim rozwiązaniem - restaurację na wodzie.

      Następnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowiska rybackiego. W trakcie dyskusji poruszono wiele spraw związanych z bieżącą i przyszłą sytuacją użytkowników rybackich. Omówiono m.in następującą tematykę:

 1. Aktualną działalność PGW Wody Polskie, a w tym brak konkursów na rybackie użytkowanie obwodów.
 2. Konieczność określenia kompetencji poszczególnych urzędów.
 3. Wzrost kosztów działalności.
 4. Wykup rybakówek.
 5. Skrócenie okresu ochronnego szczupaka.
 6. Sprawę kormoranów.
 7. Zakaz połowu węgorza.
 8. Nowy program operacyjny.
 9. Podatek dochodowy od produkcji pozarolniczej.
 10. Przedłużanie umów.
 11. Brak dostępu do wód.

      W spotkaniu udział wzięli również Panowie: Prezes ZG PZW - Teodor Rudnik oraz Prezes Gospodarstwa Rybacko-Wędkarskiego w Suwałkach - Robert Stabiński.


 


Autor zdjęć: T. Rudnik.


 
 
 
Wróć

Artykuły prasowe, audycje
Zobacz filmy
Drukuj  
Copyright 2010 by www.natia.net.pl   |  Zaloguj  |