Szukaj
 
Drukuj  
 
Aktualności

POLSKIE ORGANIZACJE RYBACKIE NA TARGACH AKWAKULTURY W RIMINI – 26-30.09.2022 r. 

 

     W dniach 26-30 września 2022 r. przedstawiciele Polskich Organizacji Rybackich, w tym m.in.  Związku Producentów Ryb - Organizacji Producentów uczestniczyli w największych Targach Akwakultury w Europie, które w br. odbyły się w Centrum Targowym Palacongressi di Rimini we Włoszech. Patronat nad wyjazdem, zorganizowanym przez Organizację Producentów Jesiotrowatych, którego partnerami byli: Morski Instytut Rybacki w Gdyni oraz Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie, objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi


     Podczas targów odbyła się konferencja pn. „Współczesne wyzwania i trendy dla hodowli i ochronie ryb jesiotrowatych w Polsce, Europie i na świecie” z interesującymi prelekcjami, które przyciągnęły słuchaczy reprezentujących różne kraje i instytucje. 


     Na stoisku targowym, wystawionym przez Polskie Organizacje Rybackie, odbywały się pokazy kulinarne oraz można było skosztować pysznych potraw z ryb, jak zupy z jesiotra – tzw. „jesiotranki” czy wędzonych ryb podawanych na kruchym cieście. Potrawy przygotowywał oraz ciekawie o nich opowiadał znany i ceniony kucharz, Tomasz Królikowski. Nie budziło zatem zdziwienia, że stoisko Polskich Organizacji Rybackich było tłumnie odwiedzane przez uczestników z całego świata. 


     Kolejnym ciekawym punktem wyjazdu były warsztaty wzdłuż brzegów Ostii połączone ze spotkaniem z przedstawicielami stowarzyszenia rybaków oraz ochrony środowiska, którzy przekazali wiele interesujących informacji na temat lokalnych połowów ryb. Ponadto podczas warsztatów miejsce miała m.in. prezentacja łodzi służących do połowu małży.


     Licznie zgromadzeni uczestnicy bardzo wysoko ocenili organizację wyjazdu, który szeroko promował polską produkcję rybacką oraz był okazją do podniesienia wiedzy na rybackie tematy, a także do integracji osób związanych z produkcją ryb na całym świecie. 


     Wyjazd sfinansowano z środków PO Rybactwo i Morze.


     Zapraszamy do zapoznania się z szczegółową relacją, dostępną pod linkiem:

     https://www.ptryb.pl/images/Zalaczniki/Spons_10.2022.pdf

 

 

Prezes OPRJ - Mirosław Purzycki z I Wiceprezesem ZPRyb-OP - Lechem Staniszewskim.
 
Od lewej: Bogdan Mróz - Członek Zarządu ZPRyb i Wiceprezes Oddziału Lubelskiego, Andrzej Abramczyk - Wiceprezes ZPRyb-OP i Prezes Oddziału Jeziorowego


 
 
 
Wróć

Artykuły prasowe, audycje
Zobacz filmy
Drukuj  
Copyright 2010 by www.natia.net.pl   |  Zaloguj  |