Szukaj
 
Drukuj  
 
Aktualności

 

  Czytaj więcej... - dot. wsparcia powyżej 4 tys. euro

  Czytaj więcej... - dot. wsparcia do kwoty 4 tys. euro

  

.

 

W dniach 29.09-01.10.2018 na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się wystawa pn. „Smaki regionów”. Podczas targów na stoisku promocyjnym zaprezentowały się organizacje rybackie, zrzeszone w Federacji Rybaków Śródlądowych.

  

Dzięki uprzejmości Pana dr Wojciecha Andrzejewskiego, zamieszczamy poniżej artykuł na temat integracji rybaków w przedwojennej Polsce.

Zobacz artykuł...

  

Pobierz wniosek...
Pobierz instrukcję wypełniania...
Informujemy, że
wnioski o
udzielenie pomocy można składać w OR ARiMR od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r

Pomoc skierowana jest do podatników podatku rolnego, którzy w 2018 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2018 r. susza lub powódź, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

  

 

  Czytaj więcej...

  

.

Informujemy, że ARiMR opracowała wzór zapytania ofertowego wraz z instrukcją jego wypełniania oraz wzór protokołu z postępowania o udzielenie zamówienia, o których mowa w "Zasadach konkurencyjnego wyboru wykonawców w ramach PO Rybactwo i Morze”.
Wzory te mają charakter przykładowy i w związku z tym nie ma obowiązku ich stosowania w takiej formie.

Link do wzorów...

  
 
Informujemy, że zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym z Departamentu Rybołówstwa:
   - zasady udzielania pomocy suszowej nie przewidują konieczności szacowania strat. Warunkiem jest złożenie w odpowiednim terminie wniosku na formularzu, który zostanie udostępniony na stronie internetowej ARiMR i pozytywna weryfikacja przez kierownika biura powiatowego ARiMR,
   - pomoc suszowa jest pomocą w ramach de minimis co oznacza, że po wykorzystaniu pomocy w wysokości 30 000 EURO w okresie 3 lat podatkowych, nie można ubiegać się o dodatkową pomoc de minimis, w tym polegającą na zmniejszeniu lub umorzeniu czynszu dzierżawnego za stawy.
  

Informujemy, że dzięki interwencji organizacji rybackich oraz pomocy ze strony Departamentu Rybołówstwa MGMiŻŚ polskie gospodarstwa rybackie będą objęte pomocą finansową ze względu na wystąpienie suszy. 

  Czytaj więcej...
Strona 6 z 27First   Previous   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Next   Ostatni   


Artykuły prasowe, audycje
Zobacz filmy
Drukuj  
Copyright 2010 by www.natia.net.pl   |  Zaloguj  |