Szukaj
 
 
Aktualności
odbyło się Zebranie sprawozdawczo wyborcze Mazowiecko-Podlaskiego Odd

Zebranie otworzył Pan Lech Staniszewski, który z upoważnienia Zarządu ZPRyb zorganizował zebranie. Podczas zebrania omówiono dotychczasową działalność, przyjęto plan pracy na następna kadencję i wybrano nowy Zarząd w osobach:

  • Pan Lech Staniszewski – Prezes
  • Pan Robert Koniński - V-ce Prezes
  • Pan Kazimierz Żarnowski - Sekretarz
  • Pan Adam Stachurski - Członek zarzadu
  
Wielkopolskiego Oddziału ZPRyb
5 marca 2010 r. w miejscowości Siedlec k/Kostrzyna Wielkopolskiego

odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Wielkopolskiego Oddziału ZPRyb. Spotkanie zorganizował Zarząd ZPRyb. Po krótkim wprowadzającym wystąpieniu Pana Krzysztofa Karonia głos zabrał Pan Marek Trzcieliński, który omówił działalność Zarządu Oddziału.

  Czytaj więcej...

Senacka komisja rolnictwa i rozwoju wsi w dniu 9 marca 2010r swoje posiedzenie poświęciła sprawom rybołówstwa i rybactwa. Podczas rozpatrywania spraw rybactwa Senatorowie wysłuchali wystąpień:
1/. Sekretarza Stanu w MRiRW Pana Kazimierza Plocke na temat:
„Perspektyw rozwoju rybactwa śródlądowego w Polsce”.
2/. Prezentacji multimedialnej Prezesa Zarządu Związku Producentów Ryb Pana Krzysztofa Karonia na temat:
„Aktualne problemy producentów ryb”.
W posiedzeniu aktywnie ze strony ZPRyb uczestniczyli również:
1/. Pan Andrzej Abramczyk – Prezes Zarządu Oddziału ZPRyb w Ełku.
2/. Pan Marian Rapacewicz – Prezes - Gospodarstwo Ryki, woj. Lubelskie.
3/. Pan dr Mirosław Cieśla – SGGW Warszawa.



Pełny tekst wystąpienia Prezesa ZPRyb Krzysztofa Karonia w:

  Czytaj więcej...
OOddziału Rybackich Użytkowników Jezior, Rzek i Zbiorników Zaporowych

W dniu 19 lutego 2010 r. w Olsztynie

odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału „Jeziorowców”. Spotkanie poprowadził Kol. Andrzej Abramczyk wraz z Kol. Jerzym Bobrowskim. W posiedzeniu udział wzięli zaproszeni goście: P. Anna Hornatkiewicz- Żbik z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, P. Prof. Bogusław Zdanowski - Dyrektor IRŚ w Olsztynie, przedstawiciel ARiMR Olsztyn oraz Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Rybackiej w Olsztynie.

Na zebraniu zaproszeni goście poruszyli ciekawe i ważne tematy dotyczące Rybactwa, m.in.:
- podjęte przez Konwent Marszałków działania w stosunku do nadmiernie rozwiniętej populacji kormorana,
- aktualne problemy związane z wdrażaniem Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013,
- problem kłusownictwa i projekty reorganizacji PSR.

  Czytaj więcej...

Związek Producentów Ryb wykorzystując czas zimowy, przeprowadza zebrania sprawozdawczo-wyborcze w Oddziałach Terenowych. Członkowie Oddziałów podsumowują dotychczasową działalność Związku, analizując jej pozytywne i słabe strony. Dokonywane są również wybory nowych władz osobowych Zarządów i przyjmowane plany działalności na 2010 r. Dotychczas odbyły się zebrania: Oddziału Lubelskiego (12.02.br.) w Opolu Lubelskim, Oddziału Rybackich Użytkowników Jezior, Rzek i Zbiorników Zaporowych (19.02.br.) w Olsztynie oraz Oddziału Łódzkiego (19.02.br.) w Uniejowie. Następne zebrania oddziałów odbędą się:

  Czytaj więcej...
  
  

a umieszczenie na łamach październikowego wydania artykułu Pana Waldemara Sulisza „ Znamy się na rybach”.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni i wysoko cenimy podjęcie tematu zdrowego pochodzenia ryb, ich przyrządzania oraz spożycia.
Niezmiernie serdecznie dziękujemy również Panu Waldemarowi Suliszowi za znajomość tematu i włożony wkład pracy w przygotowaniu artykułu - bardzo ciekawego , pouczającego oraz podnoszącego na duchu producentów karpi i pstrągów. Artykuł chwalący polskie ryby jest ogromnie miły dla producentów karpi zwłaszcza teraz podczas trudów jesiennych odłowów – nasyca nadzieją oraz ufnością iż ciężka praca znajdzie uznanie jako zdrowe i smaczne danie nie tylko na wigilijnym stole.
Za zgodą Redakcji miesięcznika Świat Zdrowia umieszczamy w/w artykuł. [Czytaj więcej >>]
[Świat Zdrowia - potrawy z ryb >>]

  

W dniu 02.10.2009r. w Wilcznej pod Koninem obradował Zarząd ZPRyb.

Zebranie otworzył Prezes Krzysztof Karoń witając przybyłych członków Zarządu oraz Dyrektora dr Janusza Wronę z Ministerstwa Rolnictwa. Zarząd przeanalizował m. in. realizację rozliczeń z VI Zjazdu Delegatów, Kursokonferencji ZPRyb, kursu „Dobrostanu ryb” i kursu „Dla kierowców i konwojentów przewożących zwierzęta”.
Nowy Zarząd zapoznał się szczegółowo z obowiązującym „Regulamin Pracy Zarządu”.

  Czytaj więcej...

W dniu 10.09.2009r.w Sierakowie WLKP - odbył się VI Walny Zjazd Delegatów Związku Producentów Ryb, któremu przewodniczył Kol. Lech Staniszewski . Podczas Zjazdu ustępujący Prezes Kol. Krzysztof Karoń, przedstawił Sprawozdanie z działalności Związku w minionej kadencji tj. za lata 2005 do 2009. Delegaci bardzo wysoko ocenili dotychczasową pracę wszystkich organów Związku, udzielając im w głosowaniu absolutorium- 99 % poparcia.
 
W czasie Zjazdu wytyczono kierunki działalności Związku na następną kadencję - 2009 do 2013r- oraz dokonano wyboru nowych władz Związku:
Na prezesa Zarządu wybrano Kol. Krzysztofa Karonia. Sylwetkę Prezesa przedstawiamy w [Czytaj więcej >>]

-Na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wybrano Kol. Kazimierza Raka; 
-Na przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego wybrano Kol. Jana Gogulskiego.
 -Pełna lista władz Związku : na stronie Zarząd ZPRyb

Uwaga: Więcej wiadomości o Zjeździe w [Czytaj więcej >>]

  Czytaj więcej...

Trzydniowa kursokonferencja, objęła swoją tematyką szeroką gamę problemów dotyczących rybactwa. Niewątpliwie przeprowadzone wykłady pozwoliły na zapoznanie się i zrozumienie wielu kwestii szeroko rozumianej gospodarki rybackiej. Przekazane jednak informacje uzmysłowiły Rybakom, że koleje zmiany w przepisach prawnych często rozwiązując istniejące problemy tworzą nowe niepewne pod względem prawnym sytuacje.

  Czytaj więcej...

Dlaczego należy jeść ryby słodkowodne i morskie? Czy nowe ryby na rynku, typu panga, to rarytas, czy raczej przekleństwo? Jak przyrządzać rybę, by domownicy się nią zajadali, a dzieci nie mogły się bez niej obejść? O tym i nie tylko o tym rozmawiamy z Jerzym Bobrowskim, wieloletnim dyrektorem Gospodarstwa Rybackiego w Iławie (dziś pracującym emerytem).
W "Gazecie Iławskjej"- o pandze /rybie z dalekiego wschodu/ pisze Redaktor Magdalena Rogatty

  Czytaj więcej...

„Poradnik Gospodarski” zamieścił w swoim piśmie relacje z obchodów „Święta Rybaka 2009” autorstwa redaktora Tadeusza Szalczyka.
[Czytaj więcej >>]

  

  Zadziwiający jest brak wiedzy a może jeszcze bardziej- zadziwiający zanik pamięci o nawet całkiem nieodległej historii i wielkich dokonaniach organizacyjnych i materialnych naszych przodków . Do takiego wniosku dochodzę po coraz częściej słyszanych wypowiedziach „różnych person” głoszących hasła o potrzebie tworzenia organizacji i zrzeszania się m.in. w różne „grupy” – biorąc za przykład UE. Zaczyna się z największą powagą „Ojca uczyć dzieci robić”! Polacy naprawdę nie spadli z drzewa po wejściu do Unii Europejskiej ! Mamy swoje cenne doświadczenia i to co wnosi UE powinno być wprowadzane z pełną harmonią do naszych doświadczeń!

        Dlaczego chociażby „hodowla ryb i chów ryb” nie mogą być „hodowlą ryb i chowem ryb” a muszą być akwakulturą?

        Mając m.in. powyższe na względzie publikuję na początek nieco wiadomości o W Z P Ryb i nie tylko.
                                                                                       Krzysztof Karoń

  Czytaj więcej...

Poniżej publikowany materiał, dedykuję jako podziękowanie organizatorom imprez związanych z promocją ryb i przesłaniem do powszechnego naśladownictwa tych imprez przez Brać Rybacką!!!

Krzysztof Karoń- Prezes ZPRyb

Po upadku „Komuny” a wraz z nią „Centrali Rybnej”, rybacy szybko uświadomili sobie co naprawdę oznacza kapitalistyczny slogan:

„Nie trudno wyprodukować, trudno sprzedać!”

By sprzedać trzeba sprawnego marketingu. Zbudowania rynku sprzedaży. Wszechstronnej promocji produktu! Sprawnej logistyki.

W przypadku rybactwa głównie promocji spożycia ryb!

Od lat w miarę skutecznie prowadzimy sprzedaż „Królewskiego Karpia” w grudniu , pomaga nam w tym, uświęcona tradycja spożywania tej ryby w czasie Wieczerzy Wigilijnej! A czy istnieje pozytem jakaś przykładowa, owocna promocja ryb? Odpowiadając na to pytanie stwierdzam, że tak! Mam tu na myśli głównie organizowane z bardzo wielkim zaangażowaniem, trudem ale i powodzeniem:
Święta : Ryb, Karpia, Pstrąga , Sielawy, Wody…

  Czytaj więcej...

- „Święto Pstrąga” w Złotym Potoku: Tradycja tej imprezy sięga 1995 r. Od tego czasu na błoniach w Złotym Potoku co roku w pierwszy weekend sierpnia spotykają się miłośnicy złotopotockich pstrągów. Przez dwa dni organizowane są tm.in. zawody wędkarskie, konkursy dla dzieci, pokazy sprawnościowe, turnieje sportowe, rajdy piesze i konne oraz występy muzyczne. Dzieci biorą udział w konkursach "z rybką". Wiele zakładów gastronomicznych nad stawem „Amerykan” serwuje pstrągi, przyrządzane na kilkanaście sposobów by zaspokoić subtelne smaki kilkunastu tysięcy przybyłych ludzi m.in. z Częstochowy, Katowic, Sosnowca, Łodzi, Warszawy i wielu okolicznych miejscowości! W tym roku Ewa Wachowicz a w poprzednim M. Okrasa popisywali się przyrządzaniem pstrągowych dań dla wybitnych Smakoszy!
 

  Czytaj więcej...

Ogólnopolskie uroczystości „Święta Rybaka 2009” odbyły się 2 i 3 lipca br. w Wielkopolsce u Pana Stanisława Błaszkowiaka - Gospodarstwo Rybackie w miejscowości Staw Kaliski. W skład Komitetu Organizacyjnego obchodów Święta Rybaka 2009 wchodzili m. in: Krzysztof Karoń - Prezes ZPRyb, Stanisław Błaszkowiak – Gospodarstwo Rybackie Staw Kaliski, Marek Trzcieliński i Wiesław Michalski – Gospodarstwo Rybackie Przygodzice oraz Aleksander Bella – Gospodarstwo Rybackie Przygodzice.
W czasie obchodów Święta Rybaka odbyły się Mistrzostwa Polski Rybaków w:
- strzelaniu do rzutek,
- pływaniu łodzią stawową
- pływaniu łodzią jeziorową.
zobacz zdjęcia>>> 

  Czytaj więcej...

19 czerwca 2009 r w okolicach Warszawy podczas rejsu po Wiśle na statku „Wars” odbył się bardzo ciekawy panel dyskusyjny pt. „W trosce o wodę”, zorganizowany przez KZGW, któremu przewodniczyła Pani v-ce Prezes Iwona Koza. Jeden z pięciu referatów wprowadzających wygłosił Prezes ZPRyb Pan Krzysztof Karoń.
Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej KZGW pod adresem http://www.kzgw.gov.pl/index.php?id=878 znajduje się krótka relacja z tego spotkania.

  Czytaj więcej...

ZPRyb dziękuje Redakcji "Gazety Chłopskiej" za opublikowanie na łamach swej gazety, artykułu poświeconego trudnym sprawom rybactwa
[Czytaj więcej >>]

  

Zarząd Związku Producentów Ryb, działając na podstawie przepisów ustawy z 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacjach rolników (Dz. U. 32 poz. 217) realizując zadania statutowe Związku przedkłada następującą opinię do przesłanego nam do zaopiniowania

„projektu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną”

:

  Czytaj więcej...
Strona 27 z 30First   Previous   21  22  23  24  25  26  [27]  28  29  30  Next   Ostatni   


Artykuły prasowe, audycje
  1. O karpiach w „Krajobrazie Wielkopolskim” TVP2.
  2. Producenci ryb nie chcą płacić za wodę.
  3. Promocja ryb podczas Dożynek Rybackich na Lubelszczyźnie.
  4. Debata karpiowa - "Przedświąteczny spór o karpia".
  5. Spot filmowy w TVP INFO.

  1. Aktualne problemy stawiarzy.
  2. Bronić praw rybaków.
  3. Ceny karpia w 2019 r. a problemy polskich gospodarstw rybackich.
  4. Historia Złotego Potoku.
  5. Integracja środowiska rybackiego.
  6. Integracja środowiska rybackiego przed wojną.
  7. Istotne problemy gospodarstw rybackich.
  8. Jak karp ląduje na wigilijnym stole?
  9. Jest problem, czy go nie ma?
  10. Karp a sprawa polska.
  11. Karp na święta i na zdrowie.   
  12. Karp po wielkopolsku.
  13. Karp ruszył w drogę na wigilijny stół.
  14. Karpie z hipermarketu E. Leclerc na Ursynowie wygrały proces sądowy...
  15. Karpie znowu przed sądem (2018).
  16. Król karp.
  17. Lasy i leśnictwo.
  18. Nasze miasto.
  19. Na wigilię zjemy tylko chińskiego karpia?
  20. Niedobrze panie bobrze.
  21. Nie tylko z myślą o wigilijnym stole.
  22. Panel - w trosce o wodę.
  23. PAP – kormorany.
  24. Początki prywatyzacji gospodarstw rybackich.
  25. Poczułem wiatr.
  26. Podziękowanie Posła.
  27. Podziękowanie od Posła.
  28. Podziękowanie za wkład.
  29. Podziękowanie za piknik rybacki w Sejmie RP.
  30. Polska karpiem silna.
  31. Polskiego karpia zabraknie na wigilijnym stole?
  32. Powstało PTR.
  33. Powstanie Rady PTR.
  34. Poznań w markecie.
  35. Pożyteczne święta.
  36. Problemy wielkopolskich rybaków.
  37. Producenci ryb potrzebują więcej promocji, mniej biurokracji.
  38. Produkcja ryb słodkowodnych pod znakiem zapytania.
  39. Prywatyzacja gospodarstw rybackich.
  40. Przyszłość polskiego karpia.
  41. Pstrąg z wody, karp z hektara.
  42. Refleksje w sprawie obrotu żywym karpiem w Polsce.
  43. Rekompensaty wodno-środowiskowe czyli polskie piekło pod unijną flagą.
  44. Resortowy kubeł zimnej wody.
  45. Rybackie problemy.
  46. Rybactwo nie wykorzystało unijnych pieniędzy.
  47. Rybacy uradzili.
  48. Rybacy w Sierakowie.
  49. Ryby – interes nie tylko od święta.
  50. Ryby mają głos.
  51. Ryby nie mają głosu?
  52. Siewca – w trosce o wodę.
  53. Spotkanie wielkopolskich rybaków.
  54. Stan i problemy gospodarstw rybackich w latach 2004-2005.
  55. Stawy to nie tylko chów i hodowla ryb.
  56. Święto Rybaka 2017.
  57. Trudne rybołówstwo.
  58. Wiadomości z Targów Grune Woche.
  59. Woda jak i ziemia rodzić powinna.
  60. Wesele za cudze pieniądze.
  61. Wspólnie łatwiej.
  62. Wystąpienie w Senacie.
  63. Wystąpienie Prezesa ZPRyb podczas Święta Rybaka 2010.
  64. Wystąpienie Przewodniczącego RSK.
  65. Wywiad z Prezesem Zarządu ZPRyb, Panem K. Karoniem.
  66. WZPRyb - historia.
  67. WZPRyb w Poznaniu.
  68. II Zjazd WZPRyb.
  69. III Zjazd WZPRyb.
  70. Zagrożona hodowla karpia.
  71. Zanik opłacalności produkcji karpi w Polsce.
  72. Zapytajcie rybaków.
  73. Zawzięli się na ryby.
  74. Złote Hipolity rozdane.
  75. ZPRyb na posiedzeniu Sejmowej Komisji.
  76. Z wizytą u Róży.
  77. Z życia Towarzystwa I.
  78. Z życia Towarzystwa II.
  79. Z życia Towarzystwa III.
  80. Z życia Towarzystwa IV.
  81. Związek Producentów Ryb walczy o środki wodno-środowiskowe.
  82. Z wizytą w... - "Święto Rybaka 2014"

 

 

 

 

 

Copyright 2010 by www.natia.net.pl   |  Zaloguj  |